Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč se ode mě dozvíte jen málo bludů

22. 8. 2013

Málokdo je dnes natolik sofistikovanou osobností, že bludy nešíří vůbec. Některé jsou velmi vynalézavé, co do strategie šíření. Hladí lidské ego, staví svého šiřitele do role zachránce planety, případně pacifistického samaritána. Některým stačí jen vytváření zdání, že je svět lepší, než opravdu je.

 

Šíří se stejně snadno jako vědecky podložené výsledky bádání. Existuje dokonce vědecký název pro kulturní informace, které se šíří již po celá lidská pokolení. Žijí vlastním životem a množí se. Můžeme se setkat s termínem mem.

 

Přes tento krátký úvod vím, že mnohé lidi odradí, když zavítají na stránky psané někým, jako jsem já.. Předně je dobré vědět, že šamanismus je především životní filosofie. Není náboženstvím a prvoplánově není ani spojen s magií. Přidání magie je něco jako další stupeň v rámci šamanismu. Takový čupr abgrejd.

 

Jsem především člověk vědy. S podivným zalíbením shromažďuji informace z mnoha oborů přírodních věd a přistupuji k jejich hodnocení se sklíčkem racionality na oku (občas mi spadne do vína).

 

Proč se přes tento fakt věnuji "nadpřirozenu"? Jednoduchá odpověď: Protože je pro mé smyslové vnímání přirozené. A protože čím víc toho vím, tím mi připadá nekonečnější moře toho, co ještě nevím. Mnohé teorie z kvantové fyziky či biologie mrazivě odpovídají mým osobním poznatkům ze sféry "nadpřirozena". Rozhodně si nemyslím, že neexistuje nic mimo současné poznání vědy. Takový postoj by byl bláhový a zoufale omezený (i omezující).

 

Jednoduše řečeno, ve světle rozumu mnohé bludy vyprchají jako suchý led na slunci. Co nevyprchá, nechť nás inspiruje.

 

Nedovíte se tu tedy nic na způsob, že ovoce má stejné složení jako mateřské mléko či že pravidelným pitím H2O se lze zbavit všech nemocí.

 

Ale přesto se budu zabývat i tématy na hranici vědy a záhady. Protože objevovat nové - to zavání dobrodružstvím. Třebas i v obýváku se čtečkou v ruce.

 

Pěknou zábavu Vám s úctou přeje

Vaše

LadyKopřivA

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář