Jdi na obsah Jdi na menu
 


O mně

 

Nejprve mě ochočili, ale pak jsem zdrhla a zase zdivočela. Tady, ve svém uměleckém pelmelu, jsem prostě Kopřiva. Ale možná chcete vědět víc.

 

Je-li tvor divoký, neznačí to, že je agresívní. Divoký se chová podle své intuice. Je pravda, že jsem povaha vzteklá, ale takové to se mnou je, že (jako každý divoký tvor) neútočím nikdy bez důvodu.

 

Když se chci dokopat k akci, mívám hrozně „těžkou p***l“. Prostě celkově ty začátky u mě jsou takové težkopádné. Mám ráda léto. A mám ráda, když léto přejde do podzimu, protože to je můj čas. Na podzim vidím věci jasněji. Chodím po lese, sbírám houby a kosti a mluvím s duchy. V zimě se má podvědomá část stěhuje někam do skrytu zásvětí, takže tvoří podivuhodné, trochu strašidelné věci. A (nejen) za inspiraci k pohledu na svou vlastní činnost podle ročních dob děkuju rionce.

 

Mám ráda víno červené i bílé, kafe i čaj, ticho i bouřku, hloubky malé i velké, blízkost i dálku. Líbí se mi styl boho chic, dready a barevnost orientálních, hlavně indických vzorů, taky pěkné porcelánové hrnky (třeba ty naše staré klasické z Dubí).

Moje oblíbené barvy jsou červená a zelená. Jsem narozená ve znamení Štíra a občas twítnu i o své osobité černé kočce jménem Lulu. Poslouchám obvykle metal a rock, ale někdy vážnou hudbu, etno, alternativu nebo i české písničky. Záleží na kvalitě.

 

Nějaké ty „srdcovky“: ♥

- kreativní tvorba – psaní a tvoření; čtení a hudba

- přírodověda, hlavně botanika: botanická klasifikace, bylinářství, výroba extraktů, ale i pěstování rostlin, paleobotanika, exotické a invazivní druhy – a rostliny v magii

- science-fiction: literatura i obrázky, nové technologie a vše, co se může fandovi hodit :) ...no a i ta fantasy ;)

- paleoantropologie, především paleolit, neolit (POZOR – potěší mě každá výstava pravěkých hrobů!) a experimentální archeologie

 

Někteří moji oblíbení literární autoři: C. P. d’Estés, J. R. R. Tolkien, D. G.  Brin, B. Barry, J. W. Goethe, A. Lindgren, R. Kipling, Li Čching-čao, F. Herbert, C. G. Jung, K. H. Mácha, J. Skácel, J. Karika.

 

Tak zase někdy na síti, zlatíčka,

pac a herdu,

LadyKopřivA