Jdi na obsah Jdi na menu
 


Těžkopádné začátky

Když se díváte na několik složek v počítači, každá hýří nějakým čupr názvem (nejlépe v nějakém nesrozumitelném jazyce), a víte, že každá taky skrývá rozpracovanou věc, začínají se rojit myšlenky v duchu nerudovské otázky: „Kam s ní?“ – protože si to přece nenecháte jen pro sebe.

Jenže je ještě dlouhá cesta, kterou je potřeba zdolat. Zaprvé ty příběhy ještě nejsou napsané, za druhé máte takový nějaký divný pocit, že se k sobě vlastně vůbec nehodí – a za třetí, do party v rámci antologie vás nikdo nechce ani náhodou, protože (1) jste problémoví, (2) už dříve vás odmítli a nebudou to brát zpět a taky (3) kdo by se chtěl kamarádit se šamanem, který nesnáší korektury svého upoceného textu.

Počkat, to možná není tak docela pravda, že je nesnáší – já vám povím, co nesnáší – absenci autorizace, to je to. Ale kdo vám dnes zaručí autorizaci? Nikdo.

Takže náměty dál hnijou ve složkách. Někdy zavane nový tvůrčí vítr a povídka je na světě jen tak mimoděk. Dvakrát se to stalo a dvakrát jsem dala výsledek k dispozici ke stažení na stránkách. Ohlasy byly příznivé.

Nu, možná by stálo za to, dopsat i ty zbývající náměty a udělat z toho sbírku. Jestli se to stane, to je ve hvězdách, tak jsem se rozhodla, že Vám tu ukážu, jak sbírka vzniká. A to by mě mohlo popohnat, abych ji dodělala, bez ohledu na to, zda ji pak bude někdo chtít.

Nakreslíme do ní nějaké ilustrace… Dáme ukázky textu… To by mohla být docela prča... Chcete to? :-o

"Brandy poteče proudem, Spoonere."

Mějte prima den,

LadyKopřivA

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

povídka sci-fi

(Mio, 14. 2. 2019 23:41)

Měla jste někdy povídku v CKČ?
Dík za info
M.