Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cesta Toltéka

 

Jde o způsob čištění ducha a obnovení energie v životě cestou dokončení všech nedokončených záležitostí z minulosti. Vypadá to jako složitá věc, ale ukážeme si, jak na to.

Ten, kdo se vydá toltéckou cestou, přijímá obvykle nové jméno. Toto jméno bude jen pro Vás, abyste si byli vědomi, že se nacházíte na prvním úseku cesty. Se svým novým jménem se pusťte do sumírování všech událostí, věcí a vztahů, které jste v minulosti nechali neuzavřené.

Chtěli jste kdysi něco vrátit kamarádce, ale už jste se s ní neviděli? Obstaral vám něco kamarád, ale nikdy jste si to už nevyzvedli? Neodpověděli na dopis? Rozešli se s někým ve zlém?

Začněte u těch nejstarších záležitostí. Vraťte vypůjčené knihy, pošlete odpovědi na dopisy. K mnoha věcem se lze vrátit, vypořádat je a uzavřít. Například zmíněný kamarád už si možná ani nebude pamatovat, že jste si u něj něco nevyzvedli. Můžete ho kontaktovat, omluvit se za nedořešené věci a záležitost uzavřít.

Někdy ale v událostech figurují lidé, se kterými se už vidět nechcete, kteří Vám ublížili, anebo prostě a jednoduše škůdci. V takových případech můžete věc stejně uzavřít, ale sami pro sebe. Pokud Vaše věci zůstaly u někoho, s kým už se vidět nechcete, při toltécké cestě je potřeba se s tím vypořádat (smířit). Věci už nepovažovat za své (vzdát se jich) – pokud je na dotyčném nechcete vymáhat. Proveďte smíření symbolicky, rituálně, vymyslete si vlastní postup. Důležité je, aby to pro Vás mělo očistný význam. Zbavte se všech pout na osobu, se kterou už nechcete mít nic společného, osvoboďte se.

Po každé uzavřené kapitole pocítíte úlevu a větší svobodu. Až vyřešíte záležitosti z nejdávnější doby, uzavřete kapitolu té doby a přijměte nové jméno. Pak se pokuste uzavřít nedořešené události a vztahy z doby méně vzdálené.

Nakonec dospějete ke chvíli, kdy bude vyřešeno vše z minulosti, co se vlastní pomocí vyřešit dalo. Pak je čas přijmout třetí jméno, zcela nové jméno toltéckého bojovníka, který už může do budoucnosti hledět bez břemen a otěží nevyřešených věcí.

 

Ať je Vaše srdce svobodné jako vítr nad plání,

 

s úctou Vaše

 

LadyKopřivA