Jdi na obsah Jdi na menu
 


Žádný med?

Kupovali jsme med od jednoho starého pána, který předloni předal včelaření vnukovi. Zatímco med od zmíněného pána za krátký čas začal tuhnout, až z něj byl suk hmoty, vnuk na to šel jinak. Prodal nám med, v němž se po čase začaly roztroušeně objevovat tuhé krystaly.

Rozdíl čistého medu a medu ředěného znám dobře. Po této nepříjemnosti jsem tedy začala hledat nový zdroj čistého medu – a nestačila jsem se divit.

Od tří včelařských zdrojů nezávisle jsem se dozvěděla, že aby včelař v Praze med na trhu prodal, musí ho předem roztavit. Jinak si prý kupující často myslí, že je med divný, či nějak zkažený.

A také jsem viděla, jak obyčejně za čas vypadá med koupený v supermarketu – který paradoxně nejspíš stejní lidé považují za neředěný. To mě nutí napsat stručný článek o medu, snad aspoň pár lidí díky tomu pohlédne na kvalitu medu novým pohledem:

Med krystalizuje, je to jeho přirozená vlastnost. Další jeho přirozenou vlastností je, že je drahý, protože jeho získávání je náročné.

Med lze naředit – cukerným roztokem. Jelikož med sám obsahuje různé cukry, jeho chemická analýza nemusí naředění odhalit. Spotřebitel však může učinit snadný test – cukerný roztok ve sklenici totiž nekrystalizuje.

Pokud med tvoří po několika měsících tuhou hmotu, není ředěný. Pokud se v něm objevují shluky krystalů, pak tyto shluky jsou med a zbylá hustá tekutina je med zředěný cukerným roztokem.

Některé medy krystalizují výrazněji (květové), některé zůstávají i po krystalizaci spíše pastovité – ale nikdy by Vám neměly vzniknout tvrdé krystaly (medu) + velké množství průhledné tekutiny (roztok).

Pokud je to u Vás doma tak, že se koupí jedna sklenice, kterou rodina ihned spotřebuje, pak nelze poznat, jak kvalitní med jste zakoupili.

Výrazně výhodnější je tradiční způsob, kdy v domácnosti je ve spíži uloženo několik sklenic, které se postupně berou. Na krystalizaci potřebuje úplně čerstvě stočený med zhruba 6 měsíců, ale proces začíná daleko dřív. Tak si můžete vyzkoušet, že jste koupili med od výrobce, který ho nenaředil – anebo zjistíte, kde příště med už nekupovat.

Někdy medy lze zakoupit už zkrystalizované. Tak nemusíte na nic čekat.

Ale nespleťte si je s medy pastovanými. Je to med, který byl po stočení míchán až do hladké husté konzistence. Tato úprava medu je zcela vpořádku – pokud původní surovina byla neředěná.

Vykutálený vnuk nám prodal i pastované medy. Po několika měsících odležení se oddělila pastová hmota (med) a čirá zlatá tekutá hmota (cukerný roztok).

No ale co s medem, který ztuhne a nejde mazat ani vmíchat třeba do zálivky na salát? Můžeme ho roztavit bez ztráty hodnotných obsahových složek, pokud ho ohřejeme jen zvolna – třeba na topení (ideálně 40 – 50°C)

Plaťte za med a ne za cukrovou vodu.

Děkuju za přečtení a prosím – šiřte medovou osvětu dál,

Vaše

☼LK☼

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář