Jdi na obsah Jdi na menu
 


Projekt #365

Už nějakou dobu jsem vážně uvažovala o projektu #365. Především proto, že všem, kdo ho podstoupili, přinesl něco užitečného.

Jenže nejsem žádný fotograf. Občas se mi možná nějaká fotka povede, ale vyfotit něco zajímavého každý den, to nezvládnu.

A druhý problém je, že nesnáším rutinu, pravidelnost a každodenní úkoly.

Povím Vám příběh. Když jsem jezdila na gymnázium tramvají, chytla jsem ráno dvakrát po sobě tutéž tramvaj a všimla jsem si, že místo u řidiče bylo oba dny volné a na následující stanici tam nastoupila stejná paní a sedla si na to stejné místo.

Když jsem pak náhodou chytila zas tuhle ranní tramavaj, sedla jsem si na to místo a čekala, co bude na další stanici.

Pravidelníci už vědí.

Paní, když uviděla, že jí někdo zasedl místo, kde evidentně každý den v tutéž dobu usedala, měla v obličeji směs křivdy, hořkosti a vzteku. Asi jsem jí komplet zkazila den a tímto se zpětně omlouvám. Neměla jsem to v úmyslu. Udělal jsem jen sociální experiment a netušila jsem, jak bouřlivá bude reakce.

Vzpomenu si na ni vždy u LOTRa :3

Do té doby jsem moc nevěřila na lidi, které občas vídáme ve filmech - jezdí v tutéž dobu toutéž linkou na stejném místě, vystoupí, v práci sedí na témže místě, vaří tutéž kávu v tutéž hodinu (a minutu) ... a tak bychom mohli pokračovat. Podle zlosti té paní, kterou projevila, když spatřila obsazené místo, ji podezírám alespoň z poloviny takových pravidelností.

 

No, jsem opak takového tvora. Z práce jezdím různými cestami, jak mi zrovna napadne, a ve všednosti dělám náhodné věci, nahodilá rozhodnutí a nejrůznější experimenty. Proč? Zcela jednoduše - když nejde o život, jde o h***o. Nezáleží mi, na který věšák v čajovně pověsím kabát, jen budu ráda, pokud to bude čisté místo. Většina věcí, které pravidelníkům naplňují život, mi připadá podružná. Jde o úhel pohledu.

 

Pravidelně ani nejím a nespím. Čas odměřuji podle množství světla venku, pokud mě ke sledování hodin nepřinutí pracovní schůzka. A tak si myslím, že by mě mohl projekt #365 hodně obohatit, protože budu muset čelit každodenní pravidelnosti.

 

Budu dávat to, co ten den udělám, bude-li to k světu. Fotku nebo obrázek, básničku nebo maličkost. Takže by to mohla být taková pestrá #365.

 

S díky

Vaše

LadyKopřivA

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář